Rejestracja telefoniczna

Czym jest masaż głeboki?

 Masaż głęboki to metoda pracy, w trakcie której skupiamy się na głębszych warstwach mięśni, respektując jednocześnie zasadę obejmującą warstwowość naszego ciała. W trakcie masażu skupiamy się na tym, aby odnaleźć chroniczne wzorce napięcia w celu uwolnienia ich dzięki powolnemu i głębokiemu rozluźnieniu nad obszarem napięcia. Praca wykonywana jest wzdłuż oraz poprzek włókien, ścięgien i powięzi.
Masaż głęboki jest jedną z najskuteczniejszych technik masażu. Pozwala on w krótkim czasie na pozbycie się wielu dolegliwości. Ma na celu przede wszystkim przywrócenie prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanek łącznych. Pozwala łagodzić, a nawet niwelować, przewlekłe stany napięciowe, takie jak sztywność karku, przewlekłe bóle kręgosłupa, wszelkie ograniczenia ruchomości, a nawet wady postawy. Jeśli spędzasz większą część dnia i dokuczają Ci z tego powodu napięcia mięśniowe, np pleców, masaż głęboki kręgosłupa i innych partii mięśni pomoże Ci w pozbyciu się dolegliwości.
Masaż głęboki jest metodą znakomicie sprawdzającą się w przewlekłych bólach mięśniowo-powięziowych. Jest pomocny w przełamywaniu i usuwaniu tkanki bliznowatej. Występuje on w miejscach gdzie pojawia się przewlekłe napięcie będąc odpowiedzią organizmu na powtarzające się obciążenia. Takie miejsce będzie charakteryzować sztywność, bolesność, upośledzenie krążenia przepływu płynów.
W masażu głębokim najczęściej kładzie się nacisk na konkretnym, specyficznym obszarze, a nie na działaniach ogólnych. Czasami będzie to miejsce występowania bólu, sztywności lub będzie ono znajdowało się dalej w ciele od znanego obszaru bólu. Po zakończeniu zabiegu może wystąpić się pewna tkliwość na obszarze pracy lub pewna reakcja pozabiegowa. Objawy te są naturalnymi elementami zabiegu. Przez kilka następnych dni, ciało może przetwarzać informacje o dokonanej zmianie. Prawidłowo wykonany Masaż Głęboki powoduje, że różnice poczujesz w przeciągu kolejnych dwóch lub trzech dni.

Narzędzia pracy

Narzędziami pracy w przypadku napięcia mięśniowego są głównie palce, kostki palców, pięści, jednak masażystom zdarza się wykorzystywać także nacisk za pomocą przedramienia czy łokcia. Z reguły jednak przy masażu głębokim, szczególnie masażu kręgosłupa, stosowana jest metoda zintegrowana, która wymaga użycia różnych narzędzi w celu osiągnięcia jak najlepszego i jak najszybszego efektu.